wtorek, 2 października 2012

W delegacji - part 2

Edyta była bezkonkurencyjna. Rzeczywiście miałam szczęście odwiedzić Berlin. Nie był to mój pierwszy raz w Berlinie i nie tylko w Berlinie byłam w delegacji. Pełna zgoda, Dziewczyny, Berlin ma w sobie coś!
Pierwszy raz w Berlinie bawiłam pewnie ponad 10 lat temu. Wybrałyśmy się z koleżankami na koncert Santany i nie było czasu ani ochoty na jakieś masowe zwiedzanie - ot, Brama Brandemburska, rzut oka na Reichstag, już z szklaną kopułką, Muzeum Nazizmu (?), takie z większym kawałkiem muru obok i kawałek Berlina Zachodniego w okolicy dworca ZOO. Mieszkałyśmy na kempingu w jakimś lesie nad jeziorem - w Berlinie są takie wynalazki - i atmosfera miasta jakoś do mnie nie dotarła. Teraz, to co innego :)
Ponieważ w delegację jechałyśmy dokądś, to Berlin był tylko stacją przesiadkową. Dzięki (nie)korzystnemu rozkładowi lotów miałyśmy w dniu przylotu kilka godzin, a w drodze powrotnej wieczór i niemal cały dzień na zwiedzanie. I wykorzystałyśmy ten czas godnie. Nogi odmawiały posłuszeństwa, ale mężne serce nie pozwalało zrezygnować. W pierwszym rzucie przelazłyśmy  z Dworca Głównego via dzielnica rządowa, Reichstag, Brama Brandemburska, kawałek Tiergarten,  pomnik Holokaustu, Gendarmermarkt, Stadt Opera, budynki Uniwersytetu Humboldta, ichni Grób Nieznanego Żołnierza. To coś, o co pytała Edyta, to jeśli mnie pamięć nie myli Muzeum Historyczne, nieopodal teatru Gorkiego. Następnie muzea, Berliner Dom, Aleksanderplatz i tutaj jak sarenki wskakiwałyśmy do autobusu, żeby zdążyć na pociąg do...


Dla ułatwienia dodam, że choć państwa nie zmieniłyśmy, to kraj tak :) Czy ktoś się pokusi? :)))

Czekam, czekam...